Krzysztof Maszczyński z ZSP5 laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej

Uczeń_ZSP_5_w_Gliwicach_Krzysztof_Maszczyński.jpg

Krzysztof Maszczyński z Zespołu szkolno -Przedszkolnego nr 5 w Gliwicach został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, zorganizowanej przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, gdzie konieczne było wykazanie się wiedzą z zaawansowanych działów, typowych dla szkół średnich. Krzysiu jest jednym z dwudziestu dwóch laureatów tej prestiżowej olimpiady.

Do najważniejszych osiągnięć Krzysztofa w obecnym roku szkolnym możemy zaliczyć tytuły:
● laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki,
● finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii,
● finalisty XXXIII Wojewódzkiego Konkursu "Młodego Chemika", organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach.

- Krzysztof osiągnął te wybitne wyniki dzięki swojemu nieustępliwemu wysiłkowi i pasji do nauki. Wykorzystując zarówno lekcje szkolne, jak i dodatkowe zajęcia, aktywnie poszerzał swoją wiedzę oraz nieustannie doskonalił się w wybranych dziedzinach. Jesteśmy przekonani, że jego zaangażowanie i determinacja będą mu towarzyszyć również w kolejnych wyzwaniach naukowych.
Cieszymy się, że możemy być częścią jego edukacyjnej drogi! - podkreśla Hanna Szczepaniak dyrektor ZSP5.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 ogłasza wyniki Szkolnego Konkursu dla klas I-III pt. "Ja, mój rower, moje hobby".

I miejsce: Stefan Pauzun kl.1a

II miejsce: Franciszek Zaremba kl. 3a

III miejsce: Aleksandra Raczek kl. 1a

Wyróżnienia:

Karolina Rodzoś kl. 1a

Eva Parovchenko kl. 1a

Serdecznie gratulujemy laureatom kolejnej edycji konkursu.

Organizatorzy: Joanna Gliniecka, Dorota Zawadowska

Na_zdzjęciu_znajdują_się_prace_dzieci_z_konkursu_Ja_mój_rower_moje_hobby.png

Konkurs_prezentacje_artystyczne.png

Regulamin konkursu - pdf

SKUP KULTURY w Naszej szkole

Zapraszamy do udziału w cyklicznej akcji Skup Kultury, do której dołączyła Nasza szkoła.  Ma ona na celu promocję czytelnictwa i aktywnej postawy społecznej polegającej na współtworzeniu wydarzeń kulturalnych w regionie, a także uwrażliwienie mieszkańców Gliwic na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Opiera się na idei wolnego obiegu dóbr kultury takich jak: książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, filmy DVD, kasety, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło.

Skup Kultury to nie jest zwykły bookcrossing – to największy charytatywny kiermasz kulturalny w regionie. Całkowity dochód z imprezy wspiera niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

W przedsionku szkoły będzie znajdował się oznakowany  punkt zbiórki gdzie będzie można zostawić podarowane przez siebie książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, filmy DVD, kasety, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło w dobrym/ bardzo dobrym stanie.
Można również przynosić rzeczy do sali nr 13.

Uwaga: nie zbieramy nieaktualnych map samochodowych i nieaktualnych poradników, przewodników turystycznych, książek kucharskich, encyklopedii. Mile widziane książki związane z kulturą.

Zbiórka trwa do 31.05

Wielki Finał 10 Skupu Kultury nastąpi 16 czerwca przy Alei Przyjaźni 18 (przy Ruinach  Teatru) w Gliwicach.

Będzie to kiermasz kulturalny, na którym można nabyć wszystkie podarowane wcześniej dzieła kultury za dowolną, zaproponowaną przez siebie kwotę. Organizator nie ustala cen, a wydarzenie ma charakter zbiórki publicznej.

Plakat_z_napisem_Punk_zbiórki.jpg

Zapraszamy do udziału Samorząd Uczniowski

Plakat koncertu 20 lat Gliwic w UE. 1 maja 2024, Radiostacja Gliwice. Wystąpią Varius Manx i Kasia Stankiewicz oraz Dawid Kwiatkowski

Dzień_otwarty_PSM_w_Gliwicach_13.04.png