Aktualności nr 3  PM 5

pm5 akt3

Drodzy Rodzice nowych przedszkolaków!

Nowy rok szkolny tuż, tuż, szkoda, że będzie inny niż poprzednie. Wielu rodziców, których dzieci po raz pierwszy przekroczą próg przedszkola ma wiele obaw, o to jak ich pociechy odnajdą się w nowych warunkach. Sytuacja w związku z panującą pandemią zmieniła sposób naszego komunikowania się i możliwości organizacji dni adaptacyjnych.

Aby dzieci poczuły się bezpiecznie w przedszkolu i szybko zaadoptowały się do nowych warunków liczymy na Państwa pomoc. Ponieważ rodzice i opiekunowie nie będą mogli odprowadzać dzieci do sali zajęć, a jedynie do części wspólnej, prosimy na taką sytuację przygotować dziecko.

Bardzo ważne jest, aby dziecko zobaczyło spokój i opanowanie na twarzy rodzica. Usłyszało zapewnienie, że w przedszkolu będzie się dobrze bawić. Jednocześnie proszę poinformować dziecko, o której zostanie odebrane posługując się rytmem dnia np. po obiedzie, po podwieczorku.

Obecnie z powodów sanitarnych rozstania dzieci z rodzicami będą odbywały się w inny sposób. Placówka tworzy  nowe regulaminy i zasady przyprowadzania i odbioru dzieci, uwzględniając aktualne wytyczne GIS (w zał.1) i MEN.

Wchodząc do wydzielonej części wspólnej prosimy założyć maseczkę i zdezynfekować ręce. Prosimy przygotować dziecko na pomiar temperatury. Cały personel dołoży wszelkich starań, aby dzieci poczuły się w przedszkolu bezpiecznie i komfortowo. Niebawem na stronie internetowej ukażą  się kolejne  inf. dla Państwa

Dyrekcja PM 5 /ZSP5